קב”ן ביום הגיוס: ביום הגיוס עצמו אפשר לראות קב”ן. יש להצהיר על כך בתחילת תהליך החיול ולא לעבור את שלבי החיול עד שתקבל/י פגישה עם קב”ן.

אחרי גיוס: בזמן שירות סדיר עליך לבקש מהמפקד האישי לראות קב”ן. תוכל/י לבקש זאת גם מהמרפאה של הבסיס. רצוי לודא שלא מתעלמים מבקשתך, ולחזור על הבקשה שוב ושוב תוך כדי הפגנת הקושי התפקודי שלך במשך השירות.

נפקדים/עריקים: תוכל/י לפנות לבריאות הנפש (ברה”ן) בתל השומר (אם את/ה משרת בחיל האוויר הכתובת היא ירפ”א בתל השומר), ולהתעקש שיקבעו לך פגישה עם קב”ן או קפ”ס (קצין פסיכולוגיה) תורן ללא תור. יכול להיות מצב שתחכה/י שם כמה שעות עד שייענו לבקשתך, לאחרונה חלו שינויים בתנהלות ברה”ן ויכול להיות שלא יתנו לך להיפגש עם קב”ן אבל הם יכולים ליצור קשר עם היחידה שלך ולבקש כשתחזור יפגישו אותך עם קב”ן לפני שתעלה/י למשפט.

מילואים: אם אתה עדיין בשירות מילואים יש לפנות לקצינת הקישור בבקשה לראות קב”ן עם חוות דעת רפואית (מפסיכולוג/פסיכיאטר אזרחי).

במקרה בו לא נקבעת לך פגישה עם קב”ן והמפקדים שלך לא נענים לבקשה ישנם ערוצים אחרים בצבא שאת/ה יכול/ה להיעזר בהם. ניתן לפנות לקצין העיר (רצוי עם חוות דעת רפואית). ניתן גם לפנות למוקד קצין רפואה  ראשי של הצבא  (מקרפ”ר) בטל:03-9489999 במקרים כאלו התערבות בני משפחה רצויה ויכולה לעזור, רצוי מאוד שאחד ההורים יתקשר ויסביר את המצב בו את/ה נמצא/ת.

חוות דעת רפואית יכולה גם היא לעזור מאוד. חוות דעת רפואית היא אישור מגורם אזרחי (פסיכיאטר/ פסיכולוג) על כך שאת/ה סוב/ת מבעיה נפשית. עם חוות דעת רפואית ניתן לפנות שוב לצבא ולבקש תור לקב”ן. לקריאה מורחבת על התהליך לקבלת חוות דעת רפואית

לנסות לזייף נסיון התאבדות או פגיעה עצמית, או לפגוע בעצמכם באמת זו לא דרך טובה להתמודד עם הקשיים שהצבא מעורר. זה לא נחוץ, זה מסוכן, זה לא יעזור וזה יכול ליצור בעיות חדשות בלי לפתור את אלו שכבר יש. נסיון אובדני יכול להביא, במקרים מסוימים, לאשפוז כפוי.